Strateegiapäev Rakveres

Euroopa kultuuripealinna rahvusvaheline hindamiskomisjon otsustas oktoobri lõpus, et 2024. aasta Euroopa kultuuripealinna tiitlile jäävad teises voorus kandideerima Narva ja Tartu. Rakvere on Narva partnerina kaasatud kultuuripealinna kandidatuuri ettevalmistamisesse alates käesoleva aasta algusest.

Partnerite tihe koostöö jätkub käimasolevas, teises kandideerimisfaasis. Selle nädala alguses arutasid Narva ja Rakvere meeskonnad Rakvere linnavalitsuses Euroopa kultuuripealinna põhitaotluse ettevalmistustööde plaani, et 1. augustiks esitada hindamiskomisjonile tugev ja sisutihe programmivisioon.

Rakvere linnapea Marko Tormi sõnul on lähima kaheksa kuu jooksul meeskondi ees ootamas intensiivne töö, mille tulemus loob väärtust nii Narvale kui Rakverele ja Virumaale tervikuna.

Kohtumise käigus pandi paika 2019. aasta tegevuste plaan. „Protsesside tulemuslikumaks juhtimiseks võtab Rakvere linn enda kanda piirkondliku koostöö koordineerimise Lääne-Virumaal,“ rääkis Torm. „Oleme ette näinud ka linna rahalist panust läbi isikkoosseisu suurendamise ja tööülesannete muutmise, tuues juurde reaalseid tegevusi seoses kultuuripealinnaks kandideerimise taotlusega. Hetkel otsime meeskonda tähtajalise töölepinguga arendusspetsialisti, kes selles valdkonnas linna ja maakonna huve peab esindama,“ lisab linnapea.

Narva linnapea Tarmo Tammiste leidis, et Narval on väga head võimalused Euroopa kultuuripealinna tiitel koju tuua: "Meil väga hea meel, et Rakvere võtab koostööd nii tõsiselt ja panustab teise ettevalmistusfaasi regionaalse koordinaatori rolliga. See aitab juba taotluse koostamise ajal, mis tähendab meie kõigi jaoks täielikku pühendumist, tuua Ida- ja Lääne-Virumaa teineteisele lähemale."