Uudised

Narva jätkab kultuuripealinna tiitlile kandideerimist uue tiimi ja kahekordistunud eelarvega

Narva kandidatuuri ettevalmistamisega Euroopa kultuuripealinnaks aastal 2024 hakkab tegelema uus tiim, mille ülesandeks on kultuuripealinna programmi väljatöötamine ja lõpptaotluse koostamine. Tiimi juhib Narva linnaarhitekt Ivan Sergejev, kunstilise juhina asub ametisse kommunikatsiooniekspert ja filmilavastaja Ilmar Raag. Piirkondliku juhtpartnerina jätkab Rakvere ja koostööd jätkatakse kõikide Virumaa omavalitsustega. Esimesel töönädalal töötas tiim välja eelarve suurusjärgus 140 000 eurot.

Narva ja Rakvere arutasid Euroopa kultuuripealinna põhitaotluse ettevalmistust

Euroopa kultuuripealinna rahvusvaheline hindamiskomisjon otsustas oktoobri lõpus, et 2024. aasta Euroopa kultuuripealinna tiitlile jäävad teises voorus kandideerima Narva ja Tartu. Rakvere on Narva partnerina kaasatud kultuuripealinna kandidatuuri ettevalmistamisesse alates käesoleva aasta algusest.

Peterburi kultuurijuhid tahavad panustada Narva kandidatuuri Euroopa kultuuripealinnaks

Narva 2024 eestvedajad ja Peterburi linna ning eraalgatuslike kultuuriorganisatsioonide esindajad arutasid ümarlauavestlusel Narvas konkreetseid koostööplaane ooperist, kontserditest, kirjandusest ja teatrist tantsu, filmi ja kaasaegse kunstini. Narva kandideerimine Euroopa kultuuripealinnaks 2024 tõotab uut hingamist kultuurikoostööle Peterburiga. 

Narva linn ja Ida-Virumaa Omavalitsuste Liit sõlmisid hea tahte protokolli

27. aprillil toimus Narva linnavalitsuse konverentsisaalis Narva linna ja Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidu vahel hea tahte protokolli allkirjastamine Euroopa kultuuripealinn 2024 kandidatuuri ettevalmistamiseks. Sellele panid oma allkirjad Narva linnapea Tarmo Tammiste, Toila vallavanem Eve East, Sillamäe linnavolikogu esimees Jelena Koršunova, Kohtla-Järve linnapea Ljudmilla Jantsenko, Jõhvi vallavanem Aleksei Naumkin ja Narva-Jõesuu volikogu esimees Veikko Luhalaid. Lüganuse ja Alutaguse valdade esindajad allkirjastavad lepingu järgmisel IVOL-i istungil.